Dişlere düzenli bakım yaptırılması çok önemlidir. Genelde sadece bir sorun olduğunda diş doktoruna gidilir. O zamanda diş sağlığı için çok geç olabilir. Efeler Diş Doktoru da hastalarına düzenli olarak kontrole gelmenin çok önemli olduğunu sıklıkla söylemektedir. Bunun için de kendisini tercih eden hastalarıyla periyodik bir kontrol çizelgesi hazırlayarak tedavilere yön vermektedir.

Diş Sağlığında Periyodik Bakım

Sağlıklı gülüşler ve ağrısız bir yaşam için diş doktoruna düzenli gitmek gerekir. Özellikle 0-3 yaş dönemi çıkan süt dişlerinin periyodik bakımı çok önemlidir. Çünkü süt dişleri kendisinden sonra gelecek olan kalıcı dişlerin sağlıklı oluşumunu da etkiler. Her çocuğun gelişimi farklılık göstermekle birlikte genellikle süt dişlerinin tamamlanması 3 yaşını bulur. Bu dönemden 6 yaşına kadar süt dişlerine çok iyi bakılmalıdır. Efeler Diş Doktoru çocuklarla etkili iletişim kurarak periyodik bakımlarının yapılmasına özen göstermektedir. Süt dişlerinden itibaren başlayan bu uzun soluklu yolculukta güler yüzlü ve güvenilir diş doktorları ile tanışmak çocukların psikolojisi için oldukça önemlidir. Çocukların  rahat iletişim kurabileceği Efeler Diş Doktoru da bunun bilinciyle çalışmaktadır. Öncelikleri çocukların diş bakımlarının yapılmasından ziyade rahat bir ortamda stressiz olarak muayene olmalarıdır. ve dişçi korkusunu yenmeleridir.

Diş Doktoru Korkunuzu Yenin

Çoğu hasta diş doktorlarından korkar. Özellikle de diş doktorlarının kullandıkları aletlerin çıkardıkları seslerden rahatsız olur ve bu sebeple rahatsızlıkta son noktaya gelinceye kadar diş doktoruna gitmeyi reddeder. Bu durumda korkan hastalar için  güler yüzlü bir hekimle karşılaşmak çok rahatlatıcı olabilir. Efeler Diş Doktoru olarak önceliğimiz güler yüzlü sağlık hizmeti vermektir. Hastayla konuşarak onu yönlendiren, tedavi sırasında hani aşamada oldukları hakkında bilgiler veren  doktorlarımız sizlerin sağlığı için elinden geleni yapmaktadır. Pek çok tedavinin yapıldığı merkezimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.