Çene Eklemi Tedavisi

Aydın Çene Eklemi Tedavisi

Aydın Çene Eklemi Tedavisi kaliteli bir hayat sürmenizi engelleyen, sizleri oldukça zora sokan sıkıntı ve ağrılardan kurtulmanız için en etkili çözümdür. Bu rahatsızlık çiğneme ve yutkunma problemleri de doğurduğundan, acil bir çözüm sağlıklı bir yaşamı da beraberinde getirmektedir.

Çene Eklemi Rahatsızlığının Nedenleri

Ortodontik sorunlar, çiğneme alışkanlıkları ve bozuklukları, dişleri sıkma ve gıcırdatma (bruksizm), dişlerdeki hassasiyetler, duruş bozuklukları ve çene bölgesinde ortaya çıkan semptomlar çene eklemi rahatsızlığının nedenlerindendir. Tüm bu sorunlardan herhangi birisi yemek yemenizi, uyku düzeninizi ; kısacası hayat kalitenizi bozmaya yeterlidir. Aydın Çene Eklemi Tedavisi uygulanmasındaki ana amaç neden olan faktörlerin  ve dolayısıyla semptomların ortadan kaldırılması ve çene hareketliliğinin eski haline kavuşturulmasıdır. Konusunda uzman, bilgili ve tecrübeli diş hekimimiz sorunu acilen tespit ederek uygun tedavinin kısa sürede etkisini göstermesini teminen, başlatılmasını sağlar.

Bazen çözüme ulaşabilmek için ağız içi apareyler kullanılması gerekmektedir. Teknolojik gelişmeler yakından takip edildiğinden sizlere rahatsızlık vermeyen, son gelişmelere uygun apareyler sorunsuz uyku ve uyku sonrasını sizlere garanti etmektedir.

Uygulanacak medikal tedaviler çabuk çözüme odaklı olup, sorunun kökten ve bir daha yaşanmamak üzere yok olmasını sağlamaktadır. Her türlü çene rahatsızlıkları için Aydın Çene Eklemi Tedavisi yapan merkezimiz sizleri en uygun ve çabuk çözüm için beklemektedir. Konusunda uzman ortodonti ve çene cerrahisi uzmanı hekimimiz sorunlarınızı çözmek için sizlerin yanındadır.