Metal Braketler ile Ortodonti

Metal Braketler İle Ortodonti

Ortodonti tedavileri, çok seçim yapılabilen tedavi türlerinden biridir. Ortodonti tedavisine ihtiyacı olan hastaların, isteklerine ve hastanın durumuna uygun olarak tedaviye başlanmaktadır. Ortodonti tedavisinin malzemesine ve yöntemine, ihtiyaçlarınız doğrultusunda uzmanlarımız karar vermektedir. Metal braketler ile ortodonti tedavisi, dişlerin yüzeyine bir yapıştırıcı ile metalden yapılan parçalar yapıştırılarak yapılmaktadır. Bu yapıştırıcı dişlere zarar vermemektedir. Daha sonra braketlerin üzerinde bulunan tel boşluklarından teli geçirilerek dişlere hafif baskı yapmaya başlanır. Bu tel bükülebilir bir teldir. Bu ortodonti tedavi yöntemi ‘geleneksel diş telleri’ olarak bilinmektedir.

Metal Braketler İle Tedavi

Çoğu ortodontik işlemlerde kullanılan metal braketler, güvenilir bir yöntemdir. Sonuçlardan memnun olan hasta sayısının fazla olduğu bu yöntem uzmanımız tarafından uygulanmaktadır. Çocuklarda da yetişkinlerde de rahat bir şekilde kullanılmaktadır. Metal braketler ile ortodonti tedavisinde, braketlere telden gelen kuvvet neredeyse tamamı ile dişlere iletilmektedir. Bu nedenle tedavi sürecinden daha kısa sürelerde etki almak mümkün olmaktadır. Ortodontik tedavilerin hepsinde ağız içi hijyene dikkat edilmelidir.

Metal Braketleri Tercih Nedenlerimiz

Metal braketler ile ortodonti tedavisi diğer tedavi yöntemlerine göre daha uygun fiyatlıdır. Metal braketler ile tel tedavisinde de malzeme kalitesine göre fiyatları değişmektedir. Metal renginin görüntü olarak rahatsız etmediği takdirde kullanımı kolaydır. Bütün ortodonti tedavileri hastalarımızın dişlerini istedikleri dizilime kavuşturmak için uygulanmaktadır.