Aydın Ortognatik Cerrahiye Hazırlık (Çene Ameliyatlarına Hazırlık)

Ortognatik Cerrahiye Hazırlık

Herkes için sağlık öncelikli gelmektedir ve sağlıklı bir yaşam sürmek ister. Diş sağlığı da bir insanın hayat kalitesini çok etkiyen unsurlardan biridir. Diş sağlığının önemi azımsanmayacak bir durumdur. İnsanları yeme kalitesiyle başlayarak yaşam kalitesini büyük ölçüde etkilemektedir. Aydın ortognatik cerrahiye hazırlık aşaması bu yaşam standardına başlangıç sağlamaktadır. Ortognatik cerrahi, çenenin ideal kapanmasında problem olması, yani alt ve üst çene olması gerektiği şekilde kapanmaması ve konumlanmaması durumunda uygulanan cerrahi işlemlerdir. Bu işlemler son derece önemli ve hassas yapılması gerekilen işlemlerdir. Bu neden ile Aydın ortognatik cerrahiye hazırlık kısmı bizim için çok önemlidir.

Ortognatik Cerrahiye Hazırlık

Tedaviye hazırlık sürecinde, hastanın kafa grafileri çekilir ve incelenir. Bu grafiler panaromik, sefalometrik olabilmektedir. Daha sonra uzmanlarımız tarafından detayları ile incelenerek cerrahi bir yol belirlenir. Daha sonra hem hastanın rahatlaması için hem de işlemi anlatmak için bilgilendirmeler yapılır. İşlem öncesi sonrası için bilgiler verilerek hastanın kafasındaki soru işaretlerinden kurtulmasına yardımcı olunur. Uzmanlarımız tarafından tedavi planlanır.

Planlama Sürecimiz

Öncelikler hastalarımızın rahat hissetmesi bizim için çok önemlidir bu nedenle Aydın ortognatik cerrahiye hazırlık kısmında hastalarımızla bilgilendirici ve süreç hakkında bütün yaşanacak durumları sıralamaktayız. Planlama gerçekleştirilmektedir. Daha sonra ortodontik tedaviler ile dişlerin düzeltilmesi gelmektedir. Devamında cerrahi planlama ve düzeltici cerrahi uygulama gelmektedir. Son olarak ortodontik tedavi ile sürecin tamamlanması gelmektedir.