Invisalign / Şeffaf Plaklar

Şeffaf Plaklar / Invisalign

Ortodontik tedavilerin çoğu hastanın dişlerinin ve çene yapısının tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği bölümüdür. Tel tedavisi dişlerin düzenlenmesi ve yerlerine oturmaları için kullanılan tedavi yöntemlerinin başında gelmektedir. Diş teli uygulamasında dişlerin üzerine braket yapıştırılmaktadır. Tedavi boyunca braketler diş üzerinde kalmaktadır. Tedavi süresi her hasta için farklı olabilmektedir. Diş teli tedavisine alternatif olarak şeffaf plaklar ile ortodonti tedavisi uygulanmaya başlanmıştır.

Şeffaf Plaklar İle Tedavi

Dijital ortodontik tedavi olarak geçmektedir. Hastalarımıza göre oluşturduğumuz şeffaf plaklar, görüntü itibari ile hastalarımızın dikkatini çekmektedir. Hastalarımızın şeffaf plakları tercih etme nedenlerinden biride günde 22 saat kullanılıyor olması ve bir süreliğine çıkarıp diş temizliklerini yapabiliyor olmalarıdır. Dışarıdan hastamızın tel kullandığı anlaşılmamaktadır.

Şeffaf Plaklar İle Rahat Tedavi Süreci

Uzmanımız tarafından alınan ağız içi 3 boyutlu dijital tarama yönteminden sonra, hastalarımıza özel ürettiğimiz şeffaf plaklar hastalarımız kendilerini daha rahat hissetmektedir. Tedavi sürecinde ağız içi yaraların daha az olması hastaya büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bununla birlikte şeffaf plaklar ile ortodonti tedavisinde, plakları hastalarımız tarafından kolayca çıkarılır ve takılır vaziyettedir. Bu durum hem dişlerin hem plakların daha kolay temizlenebilir olması daha kolay bir tedavi süreci geçirmelerini sağlar. Bu nedenle hem görüntü hem rahatlık hem de hijyen açısından hastalarımızın tercihine sunulan tedavi hizmetlerimiz arasında yer almaktadır.