Aydın Dental İmplant Cerrahisi

Dental İmplant Cerrahisi

Aydın Dental İmplant Cerrahisi ile gerçek dişlerinizden ayırt edilmeyecek görünümde ve aynı işleve sahip dişlere sahip olmanız çok kolaydır. İmplant diş, ağzınızda eksik olan dişlerin yerine konmak üzere insan vücuduna en uygun bir bileşim olan titanyum kullanılarak yapılan yapay diş kökleridir. Hem estetik açıdan hem de fonksiyonları açısından doğumla birlikte kazandığımız dişlerden pek farkı olmayan implant dişler, maharetli ellerde görünümünüze ayrı bir fark katacaktır.

İmplant Cerrahisi Nedir? Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisinin ana amacı çene kemiğinin üzerine, kullanabileceğimiz ve gerçek dişlerimizden farksız dişler yaratmaktır. Bu nedenle kemik dokusunun bu amaca uygun olması gerekmektedir. Aydın Dental İmplant Cerrahisi kemik yoğunluğu ve dokusu uygun olmayan çenelere kemik grefti uygulayarak, işleme hazır olmasını sağlamak için tüm tanı ve tedavileri uygular. Böylece güçsüz kemik dokusu onarılır ve güçlendirilir. Bu işlemin tam sonuç vermesi iki, üç ayı bulmaktadır. Uygun kemik yoğunluğuna sahip çenedeki eksik dişler yerine implant yuvaları yerleştirilir. Osseointegrasyon dönemi, yani protezin çeneye tam uyum sağlaması için beklenen dönem yaş, operasyon türü ve genetik yapıya göre 3 aydan 7 aya kadar sürebilmektedir. Süre bitiminde üzerine protez diş monte edilerek işlem tamamlanmaktadır.

Aydın Dental implant cerrahisi ile ilgili tüm detayları, uygun fiyatları iletişim kurarak öğrenebilirsiniz. Bu konuda uzman ve oldukça tecrübeli diş hekimlerimiz tanı ve tedavide size yardımcı olmaya hazırdır.