Mehmet Akif ÖZER

Ben Mehmet Akif ÖZER, 1951 yılında Gaziantep’in Islahiye ilçesine bağlı Aydınoğlu köyünde doğdum. İlköğretimimi Aydınoğlu İlkokulu’nda,  lise eğitimimi ise İskenderun Lisesi’nde tamamladım.

5 yıllık üniversite eğitimimi İ.İ.T.İ.A. (Marmara Üniversitesi) Diş Hekimliği Fakültesi’nde 1976 yılında tamamlayarak “İYİ” dereceyle mezun oldum. Askerliğimi 1977 yılında Erdek Deniz Komutanlığı’nda yaptım.

1978-1980 yılları arasında Urfa ve Malatya SSK Hastanesinde görev yaptım. 1981 yılında Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalı’nda açılan asistanlık sınavını kazanarak 19.03.1981 tarihinde aynı fakültede göreve başladım. 28.06.1984 tarihinde Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalında Doktora Tez çalışmalarımı tamamlayarak “Bilim Doktoru” ünvanı ve yetkisi aldım. 31.03.1985 tarihinde Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalında 3., 4., ve 5. sınıf öğrencilerine “Dental Anestezioloji” ve “Ağız Diş Çene Cerrahisi” derslerini anlatmak üzere Öğretim Görevlisi olarak atandım. 04.03.1986 tarihinde kendi isteğimle Dicle Üniversitesi’nden ayrılarak Aydın Devlet Hastanesi’ne naklen atandım.

2003 tarihinde Adnan Menderes Üniversitesi Tıp ve Sağlık Bilim Merkezi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde göreve başladım. 2011 yılında ise görevimden kendi isteğimle ayrılarak Aydın’da özel kliniğimde çene cerrahisi uzmanı olarak hizmete devam etmekteyim.

Yayınlarım

Diş kökenli enfeksiyonlarda bakteriyal ajanların antibiyotiklere karşı hassasiyetlerinin karşılaştırılması; Mehmet Akif Özer; Doktora Tezi, Dicle Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Diş Hekimliği, 1984.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Görülen Çene Kırıkları Üzerine Klinik Bir Araştırma; Güven O., Erol B., Özer M.A.; G.Ü. Dişhek. Fak. Der. Cilt II, Sayı 2, 65-73, 1985.

Gecikmiş Tip Zigoma Kırıklarında Konsevatif Tedavi; Güven O., Erol B., Özer M.A.; Hacettepe Üni. Dişhekimliği Fak., 2. Dişhekimliği Kongresi, 1986.

 

                                                                         Mehmet Akif ÖZER

                                                                           Saygılarımla,