Aydın Diş Doktoru

Ağız sağlığı diş ve diş etlerini içine alan ve kimi zaman kişilerin genel sağlık durumları üzerinde de etkileri olabilecek bir konudur. Diş ve diş eti problemleri estetik açıdan kişileri oldukça rahatsız etmekte ve sosyal yaşamı sınırlayabilmektedir. Aydın diş doktoru, ağız ve diş sağlımızı korumak için problemlerin gelişmesini beklemeden, rutin kontrollerin aksatılmaması gerektiğini ve ağız bakım alışkanlığı edinilmesi gerektiğini belirtmektedir. Bu sayede oluşabilecek problemlerin erken dönemde önüne geçilerek uygun tedavi yöntemleri ile verimli sonuçlar almak kolaylaşacaktır.

Uzun süre ağız bakımı yapılmaması ve hijyene özen gösterilmemesi, dişlerde lekelenmeler ve plak oluşumu, diş çürümeleri, diş eti çekilmeleri, diş eti iltihabı ve diş kayıpları gibi ciddi sağlık problemlerine yol açmaktadır. Dolayısı ile bu gibi sorunların tedavileri daha uzun ve daha zorlu geçmektedir. Aydın diş doktoru, ağız ve diş sağlığı konusunda tam donanımlı uzman diş hekimlerinin bulunduğu merkezimizde, hastalara verilen ağız bakım önerilerine uyulmasının çok önemli olduğunu vurgulamaktadır. Merkezimizde dolgu, implant, kaplama tedavileri, ortodontik tedavi ,diş çekimi gibi tüm tedavi seçeneklerimiz özenle uygulanmaktadır.

Ağız ve Diş Bakımı Önerileri

Her bireyin ağız ve diş bakımın ciddiye alması, hem sağlık durumu hem de sosyal yaşamı için oldukça önemlidir. Ayrıca sistemik hastalıkları olan kişilerin, ağız ve diş problemleri yaşamaları, mevcut rahatsızlıklarının tedavisinde çeşitli komplikasyonlar yaratabileceği için bu kişilerin ağız bakımı konusunda çok daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Aydın diş doktoru, ağız ve diş bakımı konusunda;

  • Rutin kontrollerin aksatılmaması
  • Diş fırçalama ve diş ipi kullanımı
  • Asitli ve şekerli gıdalardan uzak durulması
  • Diş tedavilerinin yarım bırakılmaması, gibi uyarılarda bulunmaktadır.