Aydın ortodontist alanında hizmet veren uzman diş hekimleri, hastalarda yanlış sıralanmış olan dişlerin düzeltilmesi, ağız içinde kalabalık olan dişlerin düzeltilmesi, over bite ve underbite, crossbites işlemlerini uygulamaktadırlar. Yüz ve çene görünümünde ve diş yapı ve sıralanmasında bozukluk varsa, bu bozukluğunun tanısı ortodonti ile belirlenir ve tedavi süreci uygulanır. Çene yapısındaki bozukluklar, çenenin tam kapanmaması, alt çene ve üst çene arasındaki uyumsuzluklar gibi sorunların tedavisi de ortodontistler tarafından başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Aydın Ortodontist İşlemleri

Aydın ortodontist olarak verilen hizmetlerde yapılan işlemler; diş aralarında boşluk, diş yapısında çarpıklık, diş sıralama düzensizliği, diş etlerinin ısırılması ve çene kapanmasındaki sorunları düzeltmeye yönelik olmaktadır. Bununla birlikte, ortodonti tedavi uygulamaları her yaşta diş ve çene yapısında sorun yaşayan kişiler için yapılabilmektedir.

Çene kapanışındaki sorunlar, çiğneme, konuşma zorluğu yaratmaktadır. Çene fonksiyon bozuklukları, ilerleyen dönemlerde, diş eti hastalıklarına da yol açabilmekte ve kemik kaybı olabilmektedir. Aynı şekilde, ağız içindeki dişlerin çarpık olması yada sıralanmasındaki düzensizlikler, temizlenmesini zorlaştırdığından dolayı ağız içinde bir çok sorun ortaya çıkabilir. Aydın ortodontistlerin uyguladıkları ortodonti tedavinin amacı, çenenin düzgün kapanışını sağlamak, ağız sağlığının korunması olmaktadır. Ortodontistler yaptıkları tedavi uygulamalarında özel araçlar olan vida, plak, aparey yada braket kullanmaktadır. Ortodontik tedavi işlemlerinde, ağız içinin sağlıklı olabilmesi için, hastaların ağız içi hijyenine dikkat etmesi ve diş fırçasıyla düzenli olarak fırçalaması gerekir.