Aydın çene yüz ortopedisi, yüzde ve çenedeki bozuklukların ortopedik tedavi ve ortodontik tedavi ile düzeltilmesi işlemlerini içermektedir. Çene ve yüzde olan bozukluklar, doğuştan yada sonradan ortaya çıkabilir. Doğuştan olan, kaza sonucu yada bir hastalığa bağlı olarak ortaya çıkan çene ve yüz uyum bozukluklarının tedavisi Aydın çene yüz ortopedisi bölümümüz tarafından özel teknik ve özel araçlar kullanılarak başarılı bir şekilde cerrahi operasyonla tedavi edilmektedir.

Çene ve Yüz Ortopedi Tedavisi

Çene ve yüz biçim bozuklukları sadece estetik açıdan kötü bir görünümüne yol açmaz, aynı zamanda hastada konuşma zorluğu, çiğneme zorluğu, baş ağrısı, çene kas ağrıları, psikolojik problemler gibi başka hastalıklara da yol açmaktadır. Tedavi süreci uzun olduğundan dolayı, öncelikle tedavi planı yapılmaktadır. Bununla birlikte, tedavi aşamalarında, hastanın çene yapısı incelenip, planlama yapılır. Cerrahi uygulama öncesi uygulanması gereken ortodontik tedaviler yapılır. Cerrahi uygulama yapıldıktan sonraki süreçte de ortodontik tedavi yapılmaya devam edilmektedir.

Özellikle, çocukluk dönemlerinde ortaya çıkan, alt çene yapısının üst çeneye göre geride olması yada tam tersi bir bozukluk için Aydın çene yüz ortopedisi bölümümüzde ortopedik tedavi uygulanmakta ve düzeltilmektedir. Cerrahi uygulamada, ağzın içine cerrahi kesi yapılarak, vida ve plak kullanılıp, çene olması gereken konuma getirilir. Cerrahi uygulama ile birlikte tedavi süreci tamamen bitmez, hastanın sürekli olarak kontrollere gelmesi tedavi başarısında önemlidir.